Haber

Sakarya’nın fiber altyapısı afetlere hazır

SAKARYA (İĞFA) Sakarya Büyükşehir Belediyesi bağlantı alanında hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Kesintisiz, hızlı ve güvenilir internet hizmeti için fiber optik haberleşme altyapısını 261 kilometreye çıkararak 5G uyumlu hale getirdi.

Deprem başta olmak üzere olası afetlerde yaşanacak tüm acil durum senaryolarına karşı geliştirilen telefon ve internet sisteminde Türk Telekom ve özel GSM operatörleri de projeye dahil edilmiş ve iletişimin kesintiye uğramaması için tüm çalışmalar tamamlanmıştır. Projede Büyükşehir Belediyesi’nin kendi birimlerinin ortasındaki bağlantı gücü de artırılarak afetlere hazır hale getirildi.

DEPREM VE DİĞER RİSKLERE KARŞI PROFESYONEL RİSK YÖNETİMİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz fiber optik haberleşme projesi ile ilimizde kesintisiz ve güvenilir internet hizmeti hayata geçirildi. Başta deprem olmak üzere tüm afetlere karşı hassasiyetle uygulanan proje, fiber optik haberleşme altyapısını 261 kilometreye çıkararak geleceğin teknolojisi 5G ile uyumlu hale getirdi. Ayrıca Türk Telekom ve özel GSM firmaları ile yapılan alt yapı kullanım anlaşması kapsamında vatandaşların telefon ve internet üzerinden haberleşmesi en kaliteli ve hızlı noktaya taşınmıştır. Tüm bu çalışmaların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak 29 farklı noktada birimlerimizin ortasında bulunan fiber optik ortak ağ ile tek merkezden uzaktan erişim ve teknik desteğin sağlanması, profesyonel bir hizmet verilmesi hedeflenmektedir. kesintisiz bilgi aktarımı sağlayarak olası felaketlere karşı risk yönetimi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu